Volejte zdarma 800 10 30 10

4 výhody exkluzivní spolupráce s realitní kanceláří

Motiv - složka s knihama
  1. Hlavní výhodou exkluzivní spolupráce s RK pro prodávajícího je garance ceny. Pokud je totiž nemovitost ve více RK, které si navzájem konkurují, tak se nemovitost dříve či později objeví za různé ceny, což jednak působí nedůvěryhodně na kupující, ale především na to doplácí prodávající, který snižováním ceny přichází o peníze. Pokud je nemovitost ve více RK za různé ceny, je to rovněž příležitost pro neseriozní makléře, kteří inzerují nemovitost úmyslně za nižší cenu a spoléhají přitom na to, že prodávajícího přesvědčí o tom, že nemovitost by měl prodat za nižší cenu, což se jim často i daří. Nemovitost se rovněž stává „profláknutou“ a často pak i obtížně prodejnou.
  2. V případě, že realitní kancelář má danou nemovitost exkluzivně, tak bude přirozeně do této zakázky více investovat. Pokud je stejná nemovitost ve více kancelářích, tak žádná nemá velkou motivaci do této zakázky investovat a bývá tudíž na okraji zájmu.
  3. Exkluzivita je pro klienta výhodná, pokud ji má s kanceláří, která má možnosti jeho nemovitost dostatečně prezentovat a nabídnout širokému spektru klientů. Může však být i nevýhodná, pokud exkluzivitu podepíše s malou kanceláří, která tyto možnosti nemá a nemůže tudíž prodávajícímu nabídnout tento multiplikační efekt – pak to může být pro prodávajícího naopak svazující.
  4. Máte-li exkluzivitu, tak se vám věnuje jeden makléř, který by vás měl o všem důležitém informovat a zároveň je jediný, který chodí na prohlídky, máte tedy zajištěnu větší diskrétnost a přehled. Pro prodávající bude jistě příjemnější a bezpečnější setkávat se při prohlídkách nemovitosti s jedním vybraným makléřem, který bude plně respektovat Vaše časové možnosti i důvěrné informace spojené s prodejem.