Volejte zdarma 800 10 30 10

9 důvodů, proč prodat nemovitost přes RK

Motiv - složka s knihama
  1. Díky schopnostem RK oslovit mnohonásobně větší počet kupujících (než-li prodávající sám, prostřednictvím jednoho či dvou řádkových inzerátů) má prodávající mnohem větší pravděpodobnost, že svou nemovitost prodá opravdu za tržní cenu. Důležité je vybrat si realitní kancelář, která má větší pokrytí a propagaci, a která dokáže oslovit široké spektrum potenciálních kupců.
  2. Realitní makléř je tou nejkompetentnější osobou, která dokáže posoudit, za kolik se daná nemovitost dá prodat.
  3. Realitní kancelář je jako rozhodčí ve sportu – dohlíží na to, aby obchod proběhl korektně dle pravidel. Prodávající a kupující mají v podstatě opačný zájem – prodávající chce co nejdráže prodat, kupující co nejvýhodněji koupit. Nestranný účastník je proto velmi důležitým článkem obchodu.
  4. Realitní kancelář by Vám měla poskytnout komplexní právní servis, přičemž její právníci by měli být specialisté na převody nemovitostí. Toto je velmi důležité, protože v dnešní době se na mnoha nemovitostech nacházejí nejrůznější právní vady, které je nutné podchytit.
  5. Realitní kancelář by měla zajistit úschovu a bezpečné vyplacení peněz prodávajícímu.
  6. Vyškolený realitní makléř dokáže lépe prezentovat a předvést nemovitost kupujícím.
  7. Realitní kancelář by měla chodit na prohlídky nemovitosti pouze s vážnými zájemci o prohlídku, kteří již byli seznámeni se základními parametry dané nemovitosti – větší diskrétnost pro prodávající a zároveň by RK měla mít přehled o kupujících včetně telefonického kontaktu – prevence před případnými podvodníky.
  8. Realitní kancelář by měla dokázat velmi rychle vyhodnotit bonitu kupujícího (tj. zda-li má dostatečný příjem pro hypotéku či jiný úvěr či zda-li není evidován v registrech dlužníků), což je pro prodávajícího klíčové, protože neztrácí čas rezervací své nemovitosti kupujícímu, který nemá možnost si vzít si úvěr – toto je bohužel v dnešní době, kdy banky jsou velmi přísné, dosti časté.
  9. Za služby realitní kanceláře platíte pouze v případě uskutečnění prodeje, tudíž nemáte co ztratit. Pokud se nemovitost neprodá, tak veškeré náklady spojené s prezentací nemovitosti a prohlídkami jdou k tíži realitní kanceláře.